Civilinės saugos pratybos

2023 m. rugsėjo 28 d. 13.20 – 14.00 val. Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko civilinės saugos funkcinės pratybos, kuriose dalyvavo visi gimnazijos mokiniai bei darbuotojai. Surengtų pratybų tema – „Marijampolės Sūduvos gimnazijos darbuotojų ir mokinių veiksmai kilus gaisrui gimnazijoje“.
Civilinės saugos pratybų tikslas – praktiškai patikrinti gimnazijos darbuotojų gebėjimą analizuoti ir vertinti susidariusią situaciją, rinkti bei perduoti informaciją, stebėti, ar mokytojai tinkamai reaguoja į numatytą perspėjimo signalą ir organizuotai, laikydamiesi drausmės, be panikos su mokiniais palieka patalpas, susirinkdami gimnazijos stadione; tobulinti gimnazijos darbuotojų ir mokinių veiksmus reaguojant į susidariusią ekstremaliąją situaciją, evakuacijos organizavimo bei veiksmų koordinavimo procesus.

Funkcinių pratybų metu buvo imituojamas gimnazijos antrajame aukšte kilęs gaisras, kurio nepavyko užgesinti pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Nutarta skelbti ekstremaliosios situacijos pradžią ir vykdyti žmonių evakuaciją iš pastato. Suskambėjęs priešgaisrinės signalizacijos signalas pranešė apie gaisro pavojų, visi pastate buvę žmonės iš pastato per evakuacinius išėjimus sėkmingai evakavosi į stadioną. Paskutiniai palikę ir visas patalpas apžiūrėję kryptininkai perdavė informaciją pratybų vadovui, kad patalpose neliko žmonių. Stadione mokytojai suskaičiavo mokinius ir informaciją apie išėjusius bei dalyvavusius pamokoje perdavė direktoriaus pavaduotojams ugdymui, o šie - direktorei.
Pratybose dalyvavo apie 500 žmonių, procesas vyko sklandžiai, fiksuotas geras evakavimosi laikas.
Gavę leidimą, mokiniai ir darbuotojai koordinuotai grįžo į patalpas tęsti ugdymo proceso.
Po pratybų aptarti visi su jų organizavimu, pratybų rengėjų ir dalyvių veiksmais bei stebėtojų vertinimais susiję klausimai.
Pratybos parodė, kad gimnazijos bendruomenė yra organizuota, kilus pavojui geba tikslingai ir vieningai vykdyti nurodymus. Pratybų metu visi atnaujino civilinės saugos žinias, prisiminė, kaip reikėtų elgtis evakuacijos metu.