Vokiečių kalbos diena gimnazijoje: integruota pamoka skaitykloje

Spalio 20 dieną gimnazijoje vyko vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“. Kadangi spalis - tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo, tad ir savo integruotą pamoką nutarėme vesti gimnazijos bibliotekoje ir skaitykloje.
Spalio 20 d. žymus vokiečių vaikiškų knygų autorius Otfrydas Proisleris  (Otfried Preußler) būtų šventęs 100 metų jubiliejų. Tad jam ir skyrėme savo pamoką, o bibliotekininkės Daiva Papartienė ir Irma Navickienė paruošė rašytojo knygų, išverstų į lietuvių kalbą, parodą. Bibliotekininkė  Daiva Papartienė  IIS klasės mokinius, besimokančius vokiečių kalbos, supažindino su rašytojo biografija. Mokiniai atsakingai ir kūrybiškai atliko praktinę užduotį. Dirbdami grupėmis sprendė draugų paruoštus kryžiažodžius, atsakinėjo į klausimus. O Quizizz programėle paruošta viktorina parodė, kas atsakingai ruošėsi bei atidžiai dirbo visą pamoką.
Ši pamoka patvirtino Tarptautinės mokyklų bibliotekų asociacijos (IASL) paskelbtą moto: „Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė.“
Mokiniai džiaugėsi integruota pamoka netradicinėje aplinkoje ir galimybe tobulinti savo kompetencijas.
Vokiečių kalbos mokytoja Nijolė Grinytė ir
bibliotekininkė Daiva Papartienė
(nuotraukos bibliotekininkės Irmos Navickienės)