TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „KNYGŲ SPARNAI“

Kviečiami dalyvauti lietuvių kalbos ir literatūros bendrojo ugdymo mokyklų mokytojai ir 9–12 (I–IV gimnazijos) klasių mokiniai.

Konferencija vyks mišriu būdu: gyvai ir online (užsienio svečiams) . Konferencijos laikas 2024 m. gegužės 7 d. 30 -14.00 val.

Konferencija A4 formato dokumentas 4

Lietuvių kalbos pamoka kitoje erdvėje

Labai dažnai pagalvojame, kad per pamokas kitoje erdvėje keičiasi tik vieta ir pasakotojas. Mokykloje- mokytojas, muziejuje- muziejininkas. Kitoks suvokimas ir kitokios patirtys atsiranda tada, kai mokiniai atsiduria nepažįstamoje aplinkoje, bendrauja, ieško, suranda, mėgaujasi rezultatu. Kai duodama meškerė, o žuvį sugauti reikia patiems. Tokias patirtis Sūduvos gimnazijos I E klasės mokiniai gilino, o kai kuriems buvo pirmas kartas.
Balandžio 19 dieną 50 žmonių grupė dalyvavo edukacinėje išvykoje „Dainavos šalies rašytojas“. Aktyvi veikla prasidėjo Subartonyse- rašytojo Vinco Krėvės gimtinėje. Analizuodami medžiagą apie V. Krėvės gyvenimą, kūrybos žanrų įvairovę, pildė lenteles, braižė „žemėlapius“, susipažino su grafologijos galimybėmis. Smagi veikla grupėje, aplinka, kurioje augo ir formavosi būsimasis rašytojas, padėjo išsaugoti įgytas žinias ir emocijas.
Vėliau išvykos dalyviai galėjo pasimėgauti Merkinės piliakalnio dovanojamais vaizdais, prisiminti dramą „Šarūnas“, mintimis nuklysti į „Milžinkapio“ kuriamą pasaulį. Smalsuoliai išgyveno ir kitokių emocijų stebėdami Dainavos kraštą nuo apžvalgos rato ar tyrinėdami Druskininkų siūlomas pramogas.
Sumanymui ugdytis kitoje erdvėje pritarė ir gamta – padovanojo puikų orą.

Gimnazistai - konkurso ,,Kompozicija (skulptūra) iš atliekų" dalyviai

Balandžio 22 dieną yra minima Žemės diena. Siekdami prisidėti prie Žemės saugojimo, turime žinoti, kokiais būdais tai galime padaryti, o vienas iš paprasčiausių – atliekų kiekio kasdieniniame gyvenime mažinimas bei tinkamas atliekų tvarkymas. Marijampolės profesinio rengimo centre UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras organizavo konkursą „Kompozicija (skulptūra) iš atliekų“. Konkurso tikslas – formuoti vaikų ir jaunimo, taip pat ir plačios visuomenės sveiką požiūrį, skatinantį tinkamai tvarkyti atliekas, mažinti jų kiekius, patenkančius į regioninį sąvartyną, didinti antrinių žaliavų surinkimą, rūpintis mūsų visų švaria aplinka.
 II A klasės mokiniai Austėja Geležauskaitė, Austėja Bungardaitė, Denis Zils , vadovaujami dailės mokytojos Loretos Žaliauskienės, šiam konkursui sukūrė skulptūrą ,,Spygliuotas kubizmas“, kuriai panaudojo išmaniosios lentos pakuotę ir nebenaudojamų flomasterių kamštelius. Moksleiviams kurti tokio pobūdžio skulptūrą buvo įdomi patirtis. Visos konkurse dalyvavusios ugdymo įstaigos buvo apdovanotos atminimo dovanomis. 
Loreta Žaliauskienė

Integruota lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, anglų kalbos pamoka ,,Gamtos jėgos - kovoti ar susitaikyti?"

Balandžio 11 d. I d klasėje vyko integruotos lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, anglų kalbos pamokos „Gamtos jėgos – kovoti ar pasiduoti?“ (mokytojos K. Rudzevičienė, R. Buividavičienė, G. Baltrūnienė).  Tai pamokų ciklo dalis, kai gimnazistai į klimato kaitos problemas galėjo pažvelgti kitu rakursu – interpretavo ir pristatė karikatūras, vaizduojančias milžinišku mastu besikeičiančią gamtą, siedami su savo patirtimi bei kultūriniu kontekstu ieškojo atsakymo į klausimą, ar žmogus su gamtos jėgomis turėtų kovoti, o gal susitaikyti, bei anglų kalba siūlė sprendimo būdus. Džiugu, kad mokiniams tokios veiklos padeda ugdytis įvairias kompetencijas tuo pačiu metu, o mokytojoms bendradarbiavimo patirtis leidžia tobulėti, kitaip perteikti savo dėstomo dalyko turinį.

Kovo 22 dieną (penktadienį) prasmingais renginiais užbaigėme Žemės dienai paminėti skirtą savaitę.

Kovo 22 dieną (penktadienį) prasmingais renginiais užbaigėme Žemės dienai paminėti skirtą savaitę. IIB ir IS klasės Marijampolės kino teatre „Spindulys“ žiūrėjo filmą „Irklais per Atlantą", taip pat pirmųjų klasių mokinių komandos dalyvavo varžytuvėse „Globalūs iššūkiai- arčiau negu arti“. Renginių tikslas- plėsti žinias apie tvarumą, tvarų gyvenimo būdą, klimato kaitą ir būti pavyzdžiu, kaip gyventi atsakingai, tvariai, galvojant apie Žemės išsaugojimą ateities kartoms.
Varžytuvių dalyviams teko įveikti teko tris etapus: I etapas - „Kaip teisingai rūšiuoti atliekas?”,  II etapas - „Apie klimato kaitą- priežastys, pasekmės“, III etapas - „Kūrybinės dirbtuvės“. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog pirmąją vietą laimėjo IS klasė, antrąją vietą užėmė ID klasė, trečiąją - IB klasės komanda.

Dėkojame visiems už dalyvavimą ir kūrybiškai atliktas užduotis. 

Mano klasė renka Lietuvos prezidentą

  Esi vienuoliktokas? Šiais metais pirmą kartą dalyvausi prezidento rinkimuose? Nežinai, kokia yra rinkimų sistema, kokios prezidento galios, kas kandidatuoja? Visus atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų pateikė nacionalinės bibliotekos Informacijos politikos ir analitikos departamento direktorius, politologas Matas Baltrukevičius Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtoje edukacinėje programoje „Mano klasė renka Lietuvos prezidentą“, kurioje kovo 26 d. klasės valandėlės metu dalyvavo IIIA klasės mokiniai.
Pirmiausia mokiniai susipažino su prezidento rinkimų taisyklėmis ir pagrindinėmis šalies vadovo galiomis, kurias numato Konstitucija. Sužinojome, kaip veikia prezidento rinkimų sistema ir kokius etapus kandidatas turi įveikti, kad taptų šalies vadovu. Taip pat buvo pristatytos kandidatų biografijos ir supažindinta su pagrindiniais jų pasiūlymais. Mokiniai, jau turintys teisę balsuoti, turės galimybę išreikšti savo pilietinę valią artėjančiuose šalies vadovo rinkimuose.
IIIA klasės auklėtoja Inga Jurčikonytė-Kaminskienė

Konferencija ,,Mes turime pasirinkimą – o kokį gyvenimą renkiesi tu?‘‘

Kiekvienais metais balandžio 7 dieną Pasaulis mini Pasaulinę sveikatos dieną. Šiais metais visus, kuriems rūpi ir domisi savo sveikata, kviečiame šią dieną sutikti drauge Marijampolės Sūduvos gimnazijoje. Balandžio 8 dieną gimnazijoje vyks konferencija ,,Mes turime pasirinkimą – o kokį gyvenimą renkiesi tu?‘‘, kurios metu mokslininkai bei praktikai aptars aktualias sveikatos problemas bei padės ieškoti būdų joms spręsti pasitelkiant mokslo naujoves ir teiks siūlomus sprendimus. Todėl kviečiame visus pasižymėti balandžio 8 dieną, užsiregistruoti ir sudalyvauti.
Konferencija A4 formato dokumentas 3
 
 
*Konferenciją transliuosime internetu gyvai, todėl kas neturės galimybės atvykti – galės jungtis nuotoliniu būdu, tik nepamirškite užsiregistruoti, kad gautumėte prisijungimo nuorodą.

Žemės diena-2024

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, tad karjeros specialistė kartu su biologijos ir geografijos mokytojomis organizavo „Žaliąją pamoką“, kurią vedė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie aplinkos ministerijos specialistai D. R. Rakauskaitė,  V. Gulbickij ir  Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos specialistė K. Čeponienė.