,,Kolega – kolegai“ – 2024

Vasario 29 d. Sūduvos gimnazijoje vyko idėjų mugė ,,Kolega – kolegai“ – 2024. Gerąja patirtimi, inovatyviais mokymo metodais pamokoje dalijosi net aštuoni gimnazijos pedagogai.
     Chemijos mokytojos dalijosi patirtimi dirbant  su KTU klase, informatikos mokytojai pasidalijo tekstų kūrimo Microsoft 365 platformoje, ekrano kopijavimo subtilybėmis. Anglų kalbos mokytojos kaip pagalbą pedagogams siūlė ,,Chat GBT“, ,,Socrative“, „Ouizlet“ programas. Savo pačios sukurtomis užduotimis (,,Atpažink istorinę asmenybę“, „Teismas istorinei asmenybei“), keliančiomis mokymosi motyvaciją ir ugdančiomis gebėjimą nagrinėti šaltinius, pasidalijo istorijos mokytoja. Lietuvių kalbos mokytoja pasidalijo patirtimi, kaip pagerinti emocinę jauseną pamokoje.
     Vėliau salėje kolegoms gimnazijos direktorė pasiūlė ,,Bingo“ metodą, kurį taikant buvo integruotos net kelių mokomųjų dalykų žinios, skatinamas bendradarbiavimas. Mokytojai aktyviai dalyvavo veikloje, dalijosi žiniomis.

Meninio skaitymo konkursas

Puoselėjant lietuviško meninio žodžio svarbą, sausio 18 dieną gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas. 11 dalyvių stengėsi savaip perteikti prozos kūrinių ir eilėraščių emocijų paletę, raiškų, įtaigų meninį žodį. Dėkojame visiems dalyviams ir jų mokytojoms už surengtą meninio žodžio šventę!
Atstovauti gimnazijai miesto meninio skaitymo konkurse patikėta šioms mokinėms: Austėjai Juškevičiūtei ir Mildai Švirinaitei (III G klasė, mokytoja Dž. Gaižauskienė) bei Denisai Margelytei (IV G klasė; mokytoja V. Gurevičienė).

Laisvės gynėjų diena

Marijampolės Sūduvos gimnazija, kaip ir kasmet, prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“ ( anksčiau vadinosi  „Atmintis gyva, nes liudija“.)
2024 m. sausio 12 dieną 8.00 valandą dešimčiai minučių gimnazijos languose sumirgėjo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. Pirmoji pamoka buvo skirta Sausio 13-osios  įvykiams paminėti, pokalbiams bei diskusijoms su mokiniais, filmų, kuriuos rekomendavo istorijos mokytojai bei TUC- as,  peržiūrai.
 O Sausio 13 dieną jau devintą  kartą buvo organizuojamas „Atminties bėgimas“ nuo Sūduvos gimnazijos iki Rimanto Juknevičiaus kapo. Bėgimą organizavo kūno kultūros mokytojas Valdas Pileckas. Jame aktyviai dalyvavo ne tik gimnazijos, bet ir miesto bendruomenė. Bėgikus išlydėjo gimnazijos direktorė Audronė Vaičiulienė. Vėliau pasidalyti prisiminimais visi dalyviai susirinko prie Rimanto Juknevičiaus kapo.

Sėkmės istorija. Martynas Ruseckas

IMG 20231219 130436 12023-12-19 II KTU klasės mokiniai susitiko su buvusiu gimnazijos ugdytiniu Martynu Rusecku.
2019 metais Martynas baigė Sūduvos gimnaziją jau žinodamas, kuo nori būti. Jo svajonė- tapti sporto žurnalistu- lydėjo nuo 9 klasės. Todėl gerais pažymiais baigęs gimnaziją Martynas įstojo į Huddersfieldo universitetą Didžiojoje Britanijoje. Gavęs paskolą mokslams vaikinas 3 metus mokėsi bakalauro studijose, dar per metus baigė magistro studijas. Besimokydamas susidūrė su įvairiais iššūkiais, iš kurių bene didžiausias buvo Covid-19  epidemija, dėl kurios ne tik negalėjo sugrįžti į namus, bet ir Anglijoje gyveno gana uždarai. Besimokydamas Martynas nesėdėjo sudėjęs rankų: dirbo sandėlyje, vėliau videografu. Kaip pats teigė, svarbu jau studijų metais užmegzti įvairių kontaktų ir sukaupti kuo daugiau skirtingų įgūdžių, kurie pravers vėliau.
Baigęs universitetą 2023 metų birželį Martynas užpildė anketą dėl darbo CNN, tačiau neturėjo daug vilčių, kad bus pakviestas. Ir štai- jau rugpjūčio mėnesį dalyvavo motyvaciniuose pokalbiuose ir buvo priimtas dirbti skaitmeniniu prodiuseriu. Kaip pasakojo, dirba įvairius darbus, jo paruoštą medžiagą galima aptikti socialiniuose tinkluose Tik Tok, Instagram. Martynas laimingas- jam sekasi darbas, tenkina uždarbis, susitinka su įdomiais žmonėmis ir turi galimybę tobulėti.
Svarbiausia Martyno mintis, pasidalinta su klausytojais: „Jeigu pats nieko nedarysi, svajonės neišsipildys.“ Išklausę jo pasakojimo, patikėjome. Iš tiesų ši sėkmės istorija ne tik sudomino, bet ir motyvavo siekti, ko norime.

Meilina Kelmelytė, II KTU klasės mokinė

Popietė „Atverkime sielos vartus...“

Gruodžio 22 d. Sūduvos gimnazijos kolektyvas susirinko į šventinę adventinę popietę „Atverkime sielos vartus...“ Skambėjo mokinių ir muzikos mokytojos D. Klevienės kalėdinės giesmės ir dainos, žmonių sielas atvėrė mokytojų J. Vosylienės ir D. Balkauskienės poetiški tekstai, „aukštąsias akimirkas“ išgyventi drauge visą kolektyvą ragino direktorė A. Vaičiulienė. Kalėdų dvasią ir prasmę skatino Šv. Jono Pauliaus II koplyčios klebonas M. Rudzinskas. Artimo meilė, santarvė ir ramybė sujungė visą kolektyvą draugėn.

Kalėdų belaukiant...

Gruodžio 20 dieną, paraginti gimnazijos socialinės pedagogės,  aplankėme Šv. Marijos globos namus. Ten susitikome su keliolika senelių, kuriems norėjome padovanoti kalėdinę nuotaiką. Kartu dainavom, minėme mįsles, vieni kitiems deklamavome eilėraščius.  Buvo labai įdomu  klausytis jų pasakojimų ir eilėraščių iš vaikystės. Žinoma, mes nebuvome atėję tuščiomis rankomis - senelius vaišinome savo keptais keksiukais ir sultingais mandarinais.
                 Mes nuoširdžiai stengėmės perduoti šventinę Kalėdų dvasią  globos namuose gyvenantiems vienišiems seneliams, tad  norėdami, kad jie ilgiau atsimintų šią popietę, praleistą su mumis, dar įteikėme gimnazijos I klasių moksleivių pieštus atvirukus su šiltais palinkėjimais.
Šv. Marijos globos namuose praleistas laikas buvo labai turiningas ir  prasmingas ne tik mums, bet ir seneliams. Šis susitikimas pripildė visų širdis ramybės, meilės, atjautos.  Tikimės dar ne kartą aplankyti mielus senelius, praskaidrinti jų kasdienybę.
Jonė Matukaitytė, Brigita Ciplytė, I KTU klasės mokinės

Sveikiname!

22 29.7 x 21 cm

Projekto VAIKO SVAJONĖS išpildymas

Kalėdos - stebuklų metas. Todėl šį žvarbų gruodžio mėnesį, kaip ir kiekvienas metais, pirmų  klasių mokiniai kartu su socialine pedagoge Dalia Lodiene įgyvendino net 3-jų mažų vaikučių svajones. Šios gerumo akcijos metu vaikučiai iš Degučių dienos centro atėjo į Sūduvos gimnaziją, kur jų laukė ekskursija po ugdymo įstaigą. Stabtelėję fojė prie  eglutės, vaikučiai rado jų vardu adresuotas dovanas, kurias paliko pats Kalėdų senelis! Kajus – žais  pulteliu valdoma mašinyte, Vladikas– sportuos žaisdamas su stalo teniso raketėmis, o Denisas - linksmai šoks ir dainuos klausydamasis muzikos per naują garso kolonėlę!
Gera daryti gerus darbus, ypač Advento laikotarpiu. Mums labai malonu matyti mažų vaikų veiduose džiugią šypseną ir laimės kupinas akis.
IIIC kl. Klaudija Paužaitė