MMB Kalėdinė Expo 2023

Gruodžio 4-5 dieną gimnazijoje vyko įkurtų MMB Kalėdinė Expo 2023. Mokiniai per pertraukas gimnazijos vestibiulyje demonstravo savo gaminamus produktus, juos pristatė bendruomenei bei pardavinėjo.   O gruodžio 6 dieną jaunieji verslininkai pristatė savo verslus ir Marijampolės verslininkams, kurie tapo komisijos nariais bei nominacijų steigėjais.
    O nominacijų, kaip ir laimėjusių prizus, šiais metais buvo daug. Sūduvos gimnazijos įsteigti trys prizai: Praktiškiausios MMB prizas atiteko JUVED decor komandai iš II S,  gaminančiai įvairias kalėdines dekoracijas, Geriausias  technologinis  sprendimas – komandai EAST iš II KTU, siuvančiai sportinius krepšius su paketėliu negeriems kvapams sugerti, ir Bendruomenės simpatijų prizas – komandai Slaimiukai iš II B, gaminančiai stresą malšinančius slaimus.
Lietuvos Junior Achievement įsteigtą nominaciją  už antreprenerišką požiūrį laimėjo BioRepenta iš II KTU, gaminanti biologinės kilmės  repelentus.  VŠĮ Marijampolės telekinas apdovanojo komandą MedinėMagija, kurios nariai gamina medinius žaidimus- galvosūkius, jiems atiteko prizas už Geriausią komandinį darbą. Nominacija Geriausio marketingo sprendimas , kurį įsteigė UAB „Trys Rodikliai“, atiteko L&G komandai iš II KTU, gaminančiai „rūbus“ puodeliams, kurie apsaugo pirštus nuo karščio. Marijampolės regiono Jaunųjų verslininkų klubas išrinko versliausią MMB, ja tapo Deganti salsa iš II A, ši komanda gamina įvairių kvapų žvakes.  UAB Mantinga išrinko Didžiausią ekonominę naudą kuriančią MMB . Ja tapo Burbuliukas iš II A, ši komanda gamina įvairių formų ir kvapų muiliukus. O „Mantingos“ labdaros ir paramos fondas  išrinko Socialiai atsakingiausią MMB – CLEAN CRAFT – ši komanda gamina  muilo tabletes. UAB HEXOMEDA apdovanojo Inovatyviausią MMB. Ja tapo NoEndPen iš II KTU – jos nariai gamina nesibaigiantį pieštuką.
UAB Vidara įsteigtas prizas Startuoliškiausia MMB atiteko II KTU komandai paDARYK, kuriančiai mobiliąją programėlę – užrašinę.  Geriausios verslo idėjos nominaciją, kurią įsteigė Marijampolės Rotary klubas, laimėjo SAB iš IIA.  Ši komanda gamina edukacinį žaidimą – puzlę, padedančią mokytis geografijos (šis žaidimas pritaikytas silpnaregiams).
     Ir nors tai tik pirmieji gimnazistų žingsniai verslumo kelyje, smagu matyti jaunųjų verslininkų idėjas, įdirbį, norą kurti. Neabejojame, kad jie supranta šių žinių ir įgūdžių naudą bei lydimi mokytojų gali pasiekti labai daug. Galbūt po kelerių metų mokyklos suole gimęs produktas jau puikuosis didžiųjų parduotuvių lentynose. Ir būsime tie, kurie buvo jaunojo verslo kūrimo kelyje. . Taip kalbėjo komisijoje dalyvavę Marijampolės Rotary klubo nariai Darius Kemeraitis, Andrius Papečkys , Darius Masionis.

Inovacijų ir verslumo stovykla

LJA organizavo Inovacijų ir verslumo stovyklą Challenge the Challenge, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazijos moksleiviai: rugsėjo 26 dieną - II KTU klasė,  28 dieną – IIS ir 4 IIA klasių mokiniai.
Stovykloje mokiniai mokėsi kurti savo pirmąjį verslą mokykloje: susipažino su problema, sprendimu, prototipo kūrimu, pitch‘u. Taip pat pagal išsikeltą problemą grynino idėjas - nuo „dėžutės pykčio mažinimui“ iki daviklio ant konteinerio, pranešančio, kad konteineris užsipildė.

abu logo
Nuo 2021 metų Marijampolės Sūduvos gimnazija ekspertinės mokyklos statusu dalyvauja VšĮ „Inovacijų agentūros“ inicijuotoje ir VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ įgyvendinamoje programoje „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)”.  Jos metu gimnazija įgyvendina  praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą („accelerator_x“) ekonomikos ir verslumo pamokų  ir  neformaliojo ugdymo metu. 2021-2022 m.m. gimnazijos mokiniai sukūrė 20 MMB , o 2022-2023 m.m. 17 MMB. Įkurdami MMB , mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo  rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso įmonę uždaro.
Mokytojai ir mokiniai dalyvauja praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių programos („accelerator_x“) edukacinių patirčių renginiuose:  lapkričio mėnesį gimnazijoje organizuojamuose verslumo savaitės renginiuose - vyksta MMB mugė, verslo idėjų pristatymai, susitikimai su verslininkais, gruodžio mėnesį gimnazistai dalyvauja kalėdinėje Expo Vilniuje, balandį - regioninėje Expo, gegužės mėnesį -nacionalinėje Expo.
Praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių programos („accelerator_x“) įgyvendinimui paskirta mokytoja - praktinio verslumo ugdymo ekspertė Rasa Tumosienė.

Publish modules to the "offcanvs" position.