Tarptautinės anglų kalbos humaniškumo pamokos gimnazijoje

Spalio mėnesį Sūduvos gimnazijos IKTU klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Inga Jurčikonytė-Kaminskiene, dalyvaudami tarptautinės „Laimingų pėdelių“ labdaros organizacijos inicijuotame projekte „Benamiai gyvūnai“, paminėjo tarptautinę gyvūnų apsaugos dieną. Projekto tikslas – humaniškas elgesys su benamiais gyvūnais ir jų apsauga.
IKTU klasėje vyko pamokos, kuriose aktyviai ir labia kūrybiškai gvildenome šias temas. Gimnazijos pirmokai empatiškai dalijosi savo patirtimi, atsakingai ruošė bei pristatė klasės bendruomenei prezentacijas įvairiais gyvūnų įsigijimo, laikymo, priežiūros, ligų prevencijos, pagalbos benamiams gyvūnams klausimais. Šiais metais turėjome ypatingą svečią – ne tik  Samojedų ir volfšpicų veislyno "Prie Svetlicos" bei kaniterapinės pagalbos centro profesionalę J. Skamaročienę, bet ir samojedą Mažylį, kuris, didingai įžengęs į anglų kalbos kabinetą, sukūrė draugišką relaksacinę atmosferą bei buvo nuolatinio dėmesio centre.
Susisteminę ir apibendrinę įgytą informaciją, IKTU klasės mokiniai rašė laišką įsivaizduojamam neatsakingam žmogui, pateikdami savo įžvalgas, nerimą bei rekomendacijas dėl būtinybės atsigręžti į keturkojus žmogaus draugus, kurie besąlygiškai myli, ramina, kelia teigiamas emocijas ir labai dažnai reikalauja žmonių empatijos.
Tarptautinės anglų kalbos humaniškumo pamokos organizavimas  - tai atsakas į Ukrainos mokytojų prašymą, minint Pasaulinę gyvūnų globos dieną, kurti mokiniams pozityvią psichoemocinę mokymosi aplinką ir siekis transliuoti gimnazijos bendruomenės nariams bei visai visuomenei humanišką ir atsakingą elgesį su gyvūnais.
Anglų kalbos mokytoja
Inga Jurčikonytė-Kaminskienė