KONFERENCIJOS „KOLEGA – KOLEGAI“ ATGARSIAI arba MES IŠDRĮSOME!

Penktadienį (05-19) gimnazijos salėje tvyrojo neeilinė atmosfera: bendruomenės narių veiduose galėjai matyti ir susidomėjimą, ir jaudulį ar nerimą. Pirmą kartą organizavome konferenciją „Kolega – Kolegai“, kurios metu mokytojai išdrįso dalintis savo darbo sėkmėmis su kolegomis.
Pirmoje konferencijos dalyje išgirdome įkvepiančius pranešimus apie „atvirkščią pamoką“, apie seną- naują kompetencijomis grįstą ugdymą, išgirdome apie patirtis, įgytas dalyvaujant tarptautiniuose projektuose.
Pertraukos metu vaišinomės kava, arbata ir nuostabiai skaniomis bandelėmis. Antrojoje konferencijos dalyje mokytojai dirbo šešiose grupėse ir dalijosi savo idėjomis tokiomis temomis: „Metodų įvairovė matematikos pamokose“ (matematikos mokytoja Aušra), „Kad kasdienybė netaptų rutina“ (lietuvių k. mokytoja Jūratė), „Apie darbą KTU laboratorijose“ (fizikos mokytoja Audronė), „Skaitmena bei internetinės platformos pamokoje“ (anglų k. mokytoja Gintarė M.), „Kompetencijų ugdymas technologijų pamokose“ (technologijų mokytoja Alma), „Tarptautiniai projektai. Ar verta ir kodėl?“ (anglų k. mokytojos Jūratė ir Gintarė B.)
Refleksijos metu mokytojai balsavo, moderatoriai apibendrino darbo grupių idėjas, konferencijos įspūdžius. Išvada- pirmas blynas neprisvilo. Iš mokytojų refleksijos: ramiau žiūrėsime į atnaujintą ugdymo turinį; reikia pasidaryti reviziją savo dalyko turinyje ir formose; esmė- viską sieti su realiu pasauliu;  mes galime skristi ir kt.