Anglų kalba – durys į pasaulį mokytojams

imageimage2

Anglų kalba – durys į pasaulį. Taip atsakytume, jei kas nors paklaustų, kam mums reikalinga anglų kalba. Nenorime gyventi už uždarų durų, izoliacijoje nuo pasaulio, Europos kultūros, nenorime gyventi su „homo covieticus“ poskoniu, kai visas pasaulis tampa vis atviresnis ir globalesnis. Tad norime padėkoti Britų Tarybai ir LAKMA, organizavusiems anglų kalbos kursus ENGLISH THROUGH MEDIA LITERACY Lietuvos mokytojams. Ačiū anglų kalbos mokytojoms Gintarei Baltrūnienei ir Jūratei Kirdeikienei, taip nuoširdžiai ir kantriai vedusioms anglų kalbos keliu, tikėjusioms ir drąsinusioms, kad niekada nėra per vėlu mokytis, kad žmogaus noras ir pastangos gali toli nuvesti.
DSC 6513
Pasibaigus anglų kalbos moduliui, norime atsigręžti atgal, įvertinti savo ir grupės pasiekimus, įgūdžius. Ir pirmoji mintis – buvo geras laikas, aukšto lygio kursai, patraukli mokymosi medžiaga ir forma, smagūs bendraklasiai, su kuriais suaugome, sulipome, kurie tapo gyvenimo dalimi. Gyvenimo, kuriame vėl mokomasi, draugiškai padedama, negailima gražių žodžių ir motyvavimo kiekvienam. Mokytojos Gintarė ir Jūratė meistriškai pažadino kažkur giliai atminty nuo mokyklos laikų prisnūdusią anglų kalbą, kantriai vedė gramatikos taisyklių ir pratimų  takeliais, skatino diskutuoti angliškai įvairiomis gyvenimo temomis, o mes, mokytojai, ėjome šalia jų, kartais taip sunkiai lemenome sudėtingas angliškas konstrukcijas, bet tai darėme su didele meile ir noru- gėda buvo nemokėti, neatlikti, nepadaryti, kai dėl mūsų taip stengėsi visi: mokytojos, LAKMA, Britų Taryba.
Kursams baigiantis, jaučiamės stipresni, dingo baimė keliauti po svečias šalis (juk nevaržo kalbos barjeras), drąsu dalyvauti „Erasmus“ projektuose, galime skaityti knygas anglų kalba, žiūrėti filmus ir mėgautis – daug suprantame, pasigauname frazes, atpažįstame gramatikos formas. Ir visa tai išjudimo anglų kalbos kursai. Supratome gražią tiesą - nauja išmokta kalba suteikia naują gyvenimą: dar spalvingesnį, dar įdomesnį ir teikiantį naujų galimybių.
Ačiū visiems už gražų laiką, taip norisi tikėti, kad mūsų laukia šių kursų tęsinys, dar vienas mokymosi etapas, prasmingas, įdomus ir smagus. Anglų kalbos pasaulis iš tiesų nuostabus ir įtraukiantis, nesinori jo paleisti!
Ačiū. Sūduvos gimnazijos mokytojų vardu Audronė Vaičiulienė