Erasmus+ Bochum, Vokietija

 

erasmusGruodžio 5-10 dienomis šeši Marijampolės Sūduvos gimnazijos skirtingų klasių mokiniai ir dvi anglų kalbos mokytojos (J. Rudminienė ir K. Paulėkienė) dalyvavome Erasmus+ projekte Vokietijoje, Bochum mieste. Nors mūsų komanda į kelionę išvyko vėlai naktį, ryte nusileidę Vokietijos oro uoste jautėmės energingi ir nekantraudami laukėme, kas gi vyks toliau...

Pirmą dieną, antradienį, mus pasitiko be galo šilti, draugiški ir geranoriški vokiečių mokiniai kartu su savo mokytojais. Drauge papietavę turėjome galimybę susipažinti su savo partneriais artimiau. O vakare aplankėme kalėdinę mugę bei stebėjome patį Kalėdų senelį, kuris skriejo elnių traukiamomis  rogėmis ir mojavo mums iš dangaus.

Kitą dieną, trečiadienį, atvykę į Hellweg gimnaziją susipažinome su kitais šio projekto dalyviais – portugalais - bei gimnazijos direktoriumi, kuris mus, atvykusius,  šiltai pasveikino. Norėdami ,,pralaužti ledus“ žaidėme įvairius žaidimus, kurie ne tik padėjo suartėti, bet ir ugdė mūsų bendradarbiavimo bei lyderystės įgūdžius. Vėliau visos grupės pristatė savo šalį ir papasakojo ne tik ką veikia, bet ir kokie valgiai puikuojasi ant Kūčių ir Kalėdų stalo.  Po šių nuotaikingų veiklų, pasistiprinę picomis, drauge  žaidėme tinklinį.

Trečią dieną, ketvirtadienio rytą, skubėjome į mokyklą ir kartu su savo partneriais lankėmės pamokose. Turėjome galimybę pamatyti, kaip 45 pamokos minutės prabėga Hellweg gimnazijoje, ir palyginti su savo mokykla. Vėliau davėme interviu apie šventes mūsų šalyje ir taip nufilmavome informatyvų ir linksmą videoklipą. O vakarą praleidome virtuvėje, kurioje gaminome kalėdinius desertus  (mūsų komanda gamino ,,naujos kartos“ žagarėlius, kurie be galo patiko ne tik vaikams, bet ir mokytojams) ir vėliau visi kartu draugiškai vaišinome vieni kitus.

Ketvirtą dieną, penktadienį, vykome į Eseną, vieną didžiausių Vokietijos miestų. Ten aplankėme pramoninės architektūros ir pramonės istorijos paminklą – buvusių Zollverein akmens anglies kasyklų įmonės kompleksą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo vertybių sąrašą. Gidė mums papasakojo, jog tai yra buvusi anglimi kūrenama elektrinė, kuri dabar yra tapusi muziejumi. Šis muziejus yra puikus pavyzdys, kaip senas pramonės objektas gali būti atgaivintas ir paverstas kultūros centru. Muziejuje matėme daugybę eksponatų, kurie bylojo apie pramoninę istoriją, taip pat daugybę meno kūrinių bei fotografijų. Ekskursijos pabaigoje apsilankėme labai populiarioje kalėdinėje mugėje Eseno centre.

Šeštadienis, penkta diena, šeimos diena, ją praleidome šeimose. Daug kas važiavo į prekybos centrus ar kino teatrą, kiti vyko su šeima į bažnyčią. Žodžiu, mėgavomės laisvalaikiu, o vakare susitikome visi kartu pabendrauti prie vieno stalo.

Šešta diena, sekmadienis, paskutinė mūsų viešnagės diena. Papusryčiavę vykome į stotį, kurioje atsisveikinome su savo naujaisiais draugais, tačiau per daug dėl to neliūdėjome, nes atsisveikinome iki pasimatymo – nekantriai savo naujųjų draugų lauksime pavasarį atvykstant  pas mus į Sūduvos gimnaziją.

Taigi šią savaitę įgijome nepakartojamos patirties, parsivežėme ne tik daug įvairių įspūdžių, gilesnį kitos kultūros ir jos tradicijų supratimą, bet ir turtingesnį užsienio kalbos bagažą. Džiaugiamės, jog šio projekto metu turėjome galimybę dirbti tarptautinėse grupėse, užmegzti naujų ryšių.  O dabar norime dalytis patirtimi, įgytomis žiniomis bei šio projekto galimybėmis.

Klaudija Paužaitė, IIIC klasė