Žemės diena-03.22

Varžytuvėse “Tvarumas – naujas kelias į priekį“ susirinko visi tie, kam svarbu atsakingai naudotis Žemės gėrybėmis. Renginio tikslas - plėsti žinias apie tvarumą, tvarų gyvenimo būdą, klimato kaitą, ugdyti pilietiškumo, kūrybiškumo, pažinimo kompetencijas.
     Renginyje dalyvavo 10 komandų. I  varžytuvių etape „Kaip teisingai rūšiuoti atliekas?“ daugiausia taškų surinko  IIB klasės mokinių komanda, II etape „Apie klimato kaitą: priežastys, pasekmės” - IB klasės komanda. Kūrybinėse dirbtuvėse, kur nereikalingus daiktus mokėmės prikelti naujam gyvenimui, maksimalų taškų skaičių surinko ID, IKTU ir IIB klasės komandos.  Varžytuvių nugalėtojais tapo IIB klasės vaikinų komanda, III vietą užėmė IIG klasė mokiniai, II vieta atiteko IKTU klasės komandai.
     Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo ne tik komandos, bet ir pavieniai mokiniai. Kūrybines užduotis atliko Viltė Stasiūnaitė (IB), Esma Akbana (IB), Evita Juodviršytė (IB), Aistė Gavėnaitė (IB), Tomas Leščauskas (IKTU), Gerda Greičiūtė (IKTU), Gerda Preišogolavičiūtė (IKTU), Landra Andriušaitytė (IKTU), Laura Tabaraitė (IKTU), Viltė Januškevičiūtė (ID), Laurynas Pauliukonis (ID), Grantas Kilinskas  (ID), Dovydas Kirvaitis (ID), Evita Zaveckaitė (IB), Naglis Ambrazevičius (IB), Laurynas Maceina (IB), Dovydas Leonavičius (IB).
      Mokiniams patiko  renginio organizavimo forma, tad gimnazistai aktyviai dalyvavo visose veiklose. Refleksijos metu paaiškėjo, jog mokiniai nori, kad mokykloje vyktų daugiau tokio tipo renginių.

Pasaulinei Žemės dienai paminėti  kovo 22 diena Sūduvos gimnazijos  I – II klasių moksleiviai „Spindulio“ kino teatre stebėjo filmą „Sengirė“. Pradžioje buvo pristatyta filmo kūrimo istorija ( režisieriaus Mindaugo Survilos prisiminimai iš Tapino laidos „Laikykitės ten“).  Filmo pabaigoje vyko  edukacija – konkursas , po kurio superprizu buvo apdovanota konkurso nugalėtų komanda ir paguodos prizais - antrų vietų laimėtojai.
       IV klasių gimnazistai dalyvavo aktų salėje vykusiame renginyje – protmūšyje, kurį organizavo Marijampolės visuomenės sveikatos biuro atstovai.