Artėjant vasaros atostogoms, reikia nepamiršti ir vasaros pavojų, kurių galima lengvai išvengti

plakatas saugok save vandenyje
Plakatuose yra pateikiama informacija, kaip reikėtų elgtis, kad išvengti saulės smūgio, kaip saugiai elgtis vandenyje ir priminimas, kad praleidžiant daug laiko gamtoje, reikia nepamiršti, kad esat ne vieni, nes gamtos augaluose slepiasi erkės.
Prisiminkite trumpuosius pagalbos numerius -112 arba 033!
VSS Gintarė

Pamokose dalyvaukime saugiai!

mokykloms

mokykloje dalyvauk saugiai

Ką daryti, kad man nebūtų taikoma izoliacija?

175134219 299389441756636 4086806299044024232 n

Judėjimas - sveikata!

1Covid-19 visame pasaulyje privertė pakeisti įprastą gyvenimo ritmą. Šalyje įvestas karantinas lėmė ne vien emocinę būklę, bet ir pakeitė fizinio aktyvumo įpročius.  Mokiniai dar daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių ekranų nei įprastai, nes pamokos vyksta nuotoliniu būdu.
Šiek tiek sušvelninus karantino sąlygas, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, G. Imenickaitė siekdama skatinti mokinių fizinį aktyvumą bei gerinti psichikos sveikatą  kartu su Sūduvos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojais kovo mėnesį gimnazistams surengė konkursą. Jo metu mokiniai turėjo fiksuoti nueitų žingsnių skaičių.
Konkurso pabaigoje buvo atrinkti I-IV klasių gimnazistai, nuėję daugiausiai žingsnių. Jie nuotoliniu būdu  buvo apdovanoti Marijampolės visuomenės sveikatos biuro prizais.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Gintarė Imenickaitė

Organų donorystė

 Dažniausiai, išgirdę žodį „donoras“, žmonės pagalvoja apie kraujo donorystę. Tačiau yra ne tik kraujo, bet ir organų bei audinių donorystė. Organų donorystė – tai žmogaus organų savanoriškas ir neatlygintinas davimas kitam žmogui. Šiuo veiksmu asmuo dovanoja gyvenimą kitam žmogui.
       Marijampolės Sūduvos gimnazija, bendradarbiaudama su Nacionaliniu transplantacijos biuru, kovo mėnesį I-III klasių gimnazistams vedė paskaitas tema ,,Organų donorystė – dovana antram gyvenimui‘‘. Mokinių mintys apie organų donorystę buvo įvairios, vieni sakė, jos jie asmeniškai sutiktų tapti donorais po mirties, nes tokiu būdu padėti ar net išgelbėti kito žmogaus gyvybę yra labai kilnus poelgis, kiti pritarė, jog donorystė svarbi, tačiau teigė patys nenorintys tapti donorais.  
       Nuomonės įvairios, tačiau tai yra normalu, nes organų donorystė nėra priverstinis dalykas, tai yra laisvas paties žmogaus pasirinkimas.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Gintarė Imenickaitė