Ekskursijos po Anykščių kraštą atgarsiai

         Gegužės 13 dieną raštingiausieji Sūduvos gimnazijos moksleiviai lankėsi Anykščiuose. Pirma stotelė -  A. Vienuolio- Žukausko memorialinis muziejus bei A. Baranausko klėtelė, kurioje ir buvo sukurta poema „Anykščių šilelis“. Kitas aplankytas objektas – garsusis Aukštaitijos siaurukas, kur gidas supažindino su šio geležinkelio  istorija bei dabarties realijomis. Kita stotelė -  J. Biliūno tėviškė. Čia turėjome galimybę ir pasikartoti, ir pagilinti žinias apie rašytoją, prisiminti jo kūrinių siužetus bei pamatyti realias novelėse vaizduojamas vietas. Taip pat kopėme į „Laimės žiburį“ – Liudiškių piliakalnį, kur aplankėme J. Biliūno kapą.  Grįždami namo sustojome prie įspūdingo Vorutos piliakalnio - spėjamos Mindaugo  pilies vietos. Tai dar viena įdomiai bei prasmingai praleista diena!

Europos diena

Gegužės 9-oji yra Europos diena, kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Marijampolės Sūduvos gimnazija kasmet dalyvauja projekte ,,Padovanok laisvę Europai'' ir organizuoja  akciją. Tai mūsų tradicinis renginys, kuriame noriai dalyvauja mokiniai. Šiemet Europos dieną skyrėme laisvės idėjai ir pagalbai Ukrainai. Kepėme keksiukus ir dalinome miesto įstaigose, norėdami skleisti šią žinią. Už keksiukus simboliškai rinkome aukas Ukrainai, taip norėdami parodyti, kad Europa yra vieninga, kai reikia padėti vieni kitiems. Šiais metais aplankėme Marijampolės miesto savivaldybę, kultūros centrą, policijos komisariatą, prokuratūrą, švietimo centrą, notarų biurus ir daugelį kitų miesto įstaigų. Kaskart labiau įvertiname, jog esame laisvi, ir džiaugiamės, kad galime bent kuo nors prisidėti prie Ukrainos laisvės.

Lina Meškelevičiūtė, 3 f kl.

Tarptautinė hibridinė konferencija „Kūriniai kalbina mus ir...

022-05-06 Sūduvos gimnazijoje ypatinga diena. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga vyko tarptautinė konferencija „Kūriniai kalbina mus ir...“, kurioje dalyvavo gausus būrys pranešėjų ne tik iš mūsų gimnazijos, Birštono, Kauno, bet ir Danijos, Sakartvelo, Turkijos. Kadangi konferencija vyko gyvai ir nuotoliu, atsivėrė galimybė išgirsti įvairias patirtis, kaip žmogaus sielą prakalbina kūriniai. Buvo linksmų akimirkų, buvo ir iki graudulio suvirpinusių sielą. Konferencijos sumanytoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Vosylienė kartu su kolege anglų kalbos mokytoja eksperte Inga Jurčikonyte- Kaminskiene šį renginį organizuoja antrus metus. Džiugu, kad jos ir komanda (lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Virginija Zabilevičienė, Kristina Rudzevičienė, renginių organizatorius Ričardas Rutkauskas, šokių mokytoja Ilona Plikynienė, muzikos mokytoja Danutė Klevienė, administratorė Audronė Ivanauskaitė), padedant Sūduvos gimnazijos administracijai, Marijampolės savivaldybei, Seimo nariui D. Gaižauskui, suteikė galimybę prakalbinti ne vieną kūrinį.
Darija Gražulytė ir Katrina Labanauskaitė, IA

Puiki patirtis ir nepakartojami įspūdžiai!

Balandžio 19-20 d., kai visi mokiniai atostogavo, mes, 33 I-II klasių mokiniai pasiryžome dalyvauti IDEA LAB projekte. Tai buvo rimtas iššūkis mums: dvi dienas per atostogas anksti keltis, eiti į mokyklą, dalyvauti VDU projekto vadovų Lauryno Nikelio ir Audronės Zdanevičienės organizuojamose veiklose. O čia jau buvo ką veikti !

Atvirų durų diena BŪK TEN, KUR TAVO SPRENDIMAI KEIČIA RYTOJŲ.

2022-04-26 d. gimnazijos JPR nariai ir mokiniai, besidomintys policijos pareigūno profesija, lankėsi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato  organizuotoje atvirų durų dienoje. Į renginį susirinkusius miesto mokyklų moksleivius sveikino Marijampolės apskrities VPK viršininko pavaduotojas Alfredas Bartkus.
Marijampolės apskrities VPK pareigūnai kartu su Lietuvos policijos mokyklos atstovais bei MRU nacionalinio priėmimo grupės vadovu Sauliumi Bugailiškiu pristatė policijos pareigūno profesiją, supažindino su stojimo sąlygomis, pasakojo apie karjeros galimybes, ateities perspektyvas. Susitikime dalyvavę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ atstovai pristatė ginkluotę, pareigūno aprangos ypatumus.
Kultūros centro prieigose mokiniai iš arti apžiūrėjo policijos automobilius, ginkluotę.
Socialinė pedagogė Dalia Lodienė

KARJEROS DIENOS –2022

Sausio 12 d. ir  18 d. vykusiose Karjeros dienose - 2022 mūsų gimnazijos mokiniai jau vienuoliktą kartą bandė surasti sėkmingos karjeros formulę. Tai padaryti jiems padėjo Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto ir Kauno, Alytaus bei Marijampolės kolegijų atstovai.
Abiturientai ir trečių klasių mokiniai pirmiausia nuotoliniu būdu susitiko su LAMA BPO konsultante Odeta Kardauske. Ji išsamiai pristatė 2022 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką, konkursinio balo skaičiavimo metodiką.
Visi studijomis besidomintys abiturientai nuotolinių susitikimų metu turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti apie juos dominančių aukštųjų mokyklų siūlomas studijų programas, reikalingus egzaminus, stojamųjų balų skaičiuoklę, stojimo tvarką. KTU pristatė savo ED programas, kurios suteikia galimybes tobulinti ir realizuoti savo gebėjimus, ugdyti savo karjeros kompetencijas, planuoti studijas orientuotai, tikslingai ir susieti jas su būsima karjera.

Atostogauti ir mokytis

    2022 m. sausio 7 d. mes, Marijampolės Sūduvos gimanazijos I klasių biotechnologijų modulio atstovės Gabrielė Barkauskaitė ir Gabrielė Brusokaitė, su biologijos mokytojomis Rita Kazlauskiene ir Aušrele Taputiene vykome į VGTU inžinerijos licėjų. Dalyvavome tarptautinėje mokytojų ir mokinių metodinėje konferencijoje „STEAM pamokos vertės pamatavimas: mokiniai sako TAIP!”
    Konferencijos pradžią  paskelbė VGTU inžinerijos licėjaus direktorė Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė bei  švietimo,  mokslo ir sporto ministerijos viceministras Ramūnas Skaudžius.
    Konferencijai prasidėjus mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes, jų nariai dalyvavo STEAM pamokose.
    Pirmas užsiėmimas - lietuvių kalbos ir matematikos integruota pamoka, kurioje susipažinome bei prisiminėme geometrines figūras ir jų pavadinimų kirčiavimą. Antras užsiėmimas - muzikos ir kūno kultūros integruota pamoka, kurioje mokėmės pagal  vieną iš P. Čaikovskio “Spragtuko” ritmų taisyklingai varinėtis krepšinio kamuolį. Pamokos buvo netradicinės, įdomios, pakeliančios nuotaiką.
    Papietavę aptarėme STEAM pamokas su mokytojais. Konferencijos pabaigoje kartu gaminome žibančius suvenyrus.
    Nors ir pavargusios, bet kupinos gerų įspūdžių sėkmingai grįžome namo :)
Gabrielė Barkauskaitė ir Gabrielė Brusokaitė