Integruota lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, anglų kalbos pamoka ,,Gamtos jėgos - kovoti ar susitaikyti?"

Balandžio 11 d. I d klasėje vyko integruotos lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, anglų kalbos pamokos „Gamtos jėgos – kovoti ar pasiduoti?“ (mokytojos K. Rudzevičienė, R. Buividavičienė, G. Baltrūnienė).  Tai pamokų ciklo dalis, kai gimnazistai į klimato kaitos problemas galėjo pažvelgti kitu rakursu – interpretavo ir pristatė karikatūras, vaizduojančias milžinišku mastu besikeičiančią gamtą, siedami su savo patirtimi bei kultūriniu kontekstu ieškojo atsakymo į klausimą, ar žmogus su gamtos jėgomis turėtų kovoti, o gal susitaikyti, bei anglų kalba siūlė sprendimo būdus. Džiugu, kad mokiniams tokios veiklos padeda ugdytis įvairias kompetencijas tuo pačiu metu, o mokytojoms bendradarbiavimo patirtis leidžia tobulėti, kitaip perteikti savo dėstomo dalyko turinį.

Kovo 22 dieną (penktadienį) prasmingais renginiais užbaigėme Žemės dienai paminėti skirtą savaitę.

Kovo 22 dieną (penktadienį) prasmingais renginiais užbaigėme Žemės dienai paminėti skirtą savaitę. IIB ir IS klasės Marijampolės kino teatre „Spindulys“ žiūrėjo filmą „Irklais per Atlantą", taip pat pirmųjų klasių mokinių komandos dalyvavo varžytuvėse „Globalūs iššūkiai- arčiau negu arti“. Renginių tikslas- plėsti žinias apie tvarumą, tvarų gyvenimo būdą, klimato kaitą ir būti pavyzdžiu, kaip gyventi atsakingai, tvariai, galvojant apie Žemės išsaugojimą ateities kartoms.
Varžytuvių dalyviams teko įveikti teko tris etapus: I etapas - „Kaip teisingai rūšiuoti atliekas?”,  II etapas - „Apie klimato kaitą- priežastys, pasekmės“, III etapas - „Kūrybinės dirbtuvės“. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog pirmąją vietą laimėjo IS klasė, antrąją vietą užėmė ID klasė, trečiąją - IB klasės komanda.

Dėkojame visiems už dalyvavimą ir kūrybiškai atliktas užduotis. 

Mano klasė renka Lietuvos prezidentą

  Esi vienuoliktokas? Šiais metais pirmą kartą dalyvausi prezidento rinkimuose? Nežinai, kokia yra rinkimų sistema, kokios prezidento galios, kas kandidatuoja? Visus atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų pateikė nacionalinės bibliotekos Informacijos politikos ir analitikos departamento direktorius, politologas Matas Baltrukevičius Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtoje edukacinėje programoje „Mano klasė renka Lietuvos prezidentą“, kurioje kovo 26 d. klasės valandėlės metu dalyvavo IIIA klasės mokiniai.
Pirmiausia mokiniai susipažino su prezidento rinkimų taisyklėmis ir pagrindinėmis šalies vadovo galiomis, kurias numato Konstitucija. Sužinojome, kaip veikia prezidento rinkimų sistema ir kokius etapus kandidatas turi įveikti, kad taptų šalies vadovu. Taip pat buvo pristatytos kandidatų biografijos ir supažindinta su pagrindiniais jų pasiūlymais. Mokiniai, jau turintys teisę balsuoti, turės galimybę išreikšti savo pilietinę valią artėjančiuose šalies vadovo rinkimuose.
IIIA klasės auklėtoja Inga Jurčikonytė-Kaminskienė

Konferencija ,,Mes turime pasirinkimą – o kokį gyvenimą renkiesi tu?‘‘

Kiekvienais metais balandžio 7 dieną Pasaulis mini Pasaulinę sveikatos dieną. Šiais metais visus, kuriems rūpi ir domisi savo sveikata, kviečiame šią dieną sutikti drauge Marijampolės Sūduvos gimnazijoje. Balandžio 8 dieną gimnazijoje vyks konferencija ,,Mes turime pasirinkimą – o kokį gyvenimą renkiesi tu?‘‘, kurios metu mokslininkai bei praktikai aptars aktualias sveikatos problemas bei padės ieškoti būdų joms spręsti pasitelkiant mokslo naujoves ir teiks siūlomus sprendimus. Todėl kviečiame visus pasižymėti balandžio 8 dieną, užsiregistruoti ir sudalyvauti.
Konferencija A4 formato dokumentas 3
 
 
*Konferenciją transliuosime internetu gyvai, todėl kas neturės galimybės atvykti – galės jungtis nuotoliniu būdu, tik nepamirškite užsiregistruoti, kad gautumėte prisijungimo nuorodą.

Žemės diena-2024

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, tad karjeros specialistė kartu su biologijos ir geografijos mokytojomis organizavo „Žaliąją pamoką“, kurią vedė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie aplinkos ministerijos specialistai D. R. Rakauskaitė,  V. Gulbickij ir  Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos specialistė K. Čeponienė. 

Nacionalinis diktantas

    Nacionalinio diktanto logotipas Kovo 15 dieną jau 14-ą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas – tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Vieniems tai proga pasitikrinti rašybos įgūdžius, kitiems – pasivaržyti, tačiau visiems tai galimybė didžiuotis unikalia lietuvių kalba, o ir padarius klaidų – išmokti ko nors naujo. Kasmet diktantą rašo beveik 30 tūkstančių žmonių Lietuvoje ir pasaulyje. Tarp dalyvių – ir 40 Sūduvos gimnazijos atstovų.

20240315 110126

Messenger creation 721db6a9 526b 48c1 9b85 22b97f4518be

,,Kolega – kolegai“ – 2024

Vasario 29 d. Sūduvos gimnazijoje vyko idėjų mugė ,,Kolega – kolegai“ – 2024. Gerąja patirtimi, inovatyviais mokymo metodais pamokoje dalijosi net aštuoni gimnazijos pedagogai.
     Chemijos mokytojos dalijosi patirtimi dirbant  su KTU klase, informatikos mokytojai pasidalijo tekstų kūrimo Microsoft 365 platformoje, ekrano kopijavimo subtilybėmis. Anglų kalbos mokytojos kaip pagalbą pedagogams siūlė ,,Chat GBT“, ,,Socrative“, „Ouizlet“ programas. Savo pačios sukurtomis užduotimis (,,Atpažink istorinę asmenybę“, „Teismas istorinei asmenybei“), keliančiomis mokymosi motyvaciją ir ugdančiomis gebėjimą nagrinėti šaltinius, pasidalijo istorijos mokytoja. Lietuvių kalbos mokytoja pasidalijo patirtimi, kaip pagerinti emocinę jauseną pamokoje.
     Vėliau salėje kolegoms gimnazijos direktorė pasiūlė ,,Bingo“ metodą, kurį taikant buvo integruotos net kelių mokomųjų dalykų žinios, skatinamas bendradarbiavimas. Mokytojai aktyviai dalyvavo veikloje, dalijosi žiniomis.

Meninio skaitymo konkursas

Puoselėjant lietuviško meninio žodžio svarbą, sausio 18 dieną gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas. 11 dalyvių stengėsi savaip perteikti prozos kūrinių ir eilėraščių emocijų paletę, raiškų, įtaigų meninį žodį. Dėkojame visiems dalyviams ir jų mokytojoms už surengtą meninio žodžio šventę!
Atstovauti gimnazijai miesto meninio skaitymo konkurse patikėta šioms mokinėms: Austėjai Juškevičiūtei ir Mildai Švirinaitei (III G klasė, mokytoja Dž. Gaižauskienė) bei Denisai Margelytei (IV G klasė; mokytoja V. Gurevičienė).