Viešojo kalbėjimo anglų kalba patirtis

2024 m. kovo 15 d. turėjau unikalią galimybę dalyvauti viešojo kalbėjimo anglų kalba konkurse Klaipėdos LCC tarptautiniame universitete. Tema, kuria turėjau kalbėti, buvo “There is nothing either good or bad, but thinking makes it so.” Kadangi tai buvo viešas kalbėjimas, kalbėjau be išankstinio pasiruošimo. Manau, kad būtent tai ir buvo įdomu, nes laikiausi savo kalbėjimo filosofijos: „Jeigu neturi ką pasakyti čia ir dabar, ne ką daugiau pasakysi ir iškalęs dvidešimt puslapių.”
Atrankos metu patekau į finalą, kuriame išdėsčiau savo mintis pasirinkta tema “Teachings of Marcus Aurelius, Lucius Annaeus Seneca and the Stoic ideal.”
Smagiai bendravau su konkurso dalyviais, bendraminčiais, kurių dauguma buvo iš Lietuvos licėjų. Žavėjausi savo konkurentų gražia, taisyklinga anglų kalba, įdomiomis mintimis bei idėjomis ir draugiška konkurencija, nuoširdžiu auditorijos ir komisijos dėmesiu.
Šis konkursas man buvo maloni patirtis ir mano asmeninės filosofijos išbandymas. Džiaugsiuosi ateityje turėdamas galimybę dalyvauti panašiuose konkursuose – įdomu naudotis ir testuoti savąją metodiką. Nuoširdžiai noriu padėkoti savo anglų kalbos mokytojai Ingai Jurčikonytei-Kaminskienei už rekomendaciją dalyvauti konkurse bei motyvaciją.
IVG klasės mokinys Tomas Blažiulionis

Sveikiname!

Spalio 15 - gruodžio 20 dienomis vyko respublikinis anglų kalbos konkursas „Laiškas kalbai”, kurio tikslas - ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, skatinti dalyvius tobulinti kūrybiškumo įgūdžius.
Konkursas sulaukė gausaus dalyvių susidomėjimo iš visos Lietuvos. Moksleiviai išbandė savo gebėjimus kūrybiškai reikšti mintis ir jausmus anglų kalba. Vertinant gautus darbus buvo atsižvelgta į mokinių gebėjimus originaliai ir kūrybiškai išreikšti savo mintis laiško forma, atskleidžiant asmeninį ryšį su kalba.
Konkurse dalyvavo šimtas dvidešimt septyni 5-8 klasių ir I-IV gimnazijos klasių mokiniai iš 29 Lietuvoje veikiančių ugdymo įstaigų. Konkurso darbus atsakingai vertino patyrusi ir kompetentinga anglų kalbos mokytojų metodininkų ir ekspertų komanda.
Sveikiname konkurse dalyvavusius mūsų gimnazijos mokinius: Karilę Uzdilaitę (IIB), Evitą Juodviršytę (IIB), Esmą Akbaną (IIB), Ilantą Ūkaitę (IKTU), Tomą Blažiulionį (IVG), Kamilę Dranginytę (IIIS), kurie buvo apdovanoti padėkos raštais.  Dovydas Leonavičius (IIB) tapo I vietos nugalėtoju  II gimnazijos klasių grupėje (mokyt. I.Jurčikonytė-Kaminskienė), Darija Sadauskaitė (IS) - I gimnazijos klasių grupėje laimėjo I vietą. Taip pat Darija Sadauskaitė nugalėtoja tapo ir I-IV gimnazijos klasių kategorijoje.
Anglų kalbos mokytoja
Inga Jurčikonytė-Kaminskienė

Tarptautinis anglų kalbos - meno konkursas “KITOKS žvilgsnis”

image0IIA klasės mokinė Silvija Senkutė sėkmingai dalyvavo tarptautiniame anglų kalbos - meno konkurse „KITOKS Žvilgsnis“ Lenkijoje. Šis tarptautinis konkursas suteikė galimybę palyginti skirtingus kultūrinius kontekstus, keistis patirtimi. Konkurso tema – atspirties taškas apmąstymams apie vertybes, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusias su šiuolaikinį žmogų kamuojančiomis problemomis. Silvija originaliai ir jautriai integravo anglų kalbos žinias bei dailės technikas „pažvelgdama KITAIP“ į šiuolaikines pasaulio problemas.

Sveikiname SILVIJĄ!

Anglų k. mokytoja Inga Jurčikonytė-Kaminskienė

Sveikiname!

nereklama foto

IIIG klasės mokinė Rūta Marazaitė dalyvavo respublikiniame 9-12 klasių mokinių integruoto anglų kalbos ir IT reklamos kūrimo konkurse „ne(Reklama): aplankyk Lietuvą 2023.“
Konkurso darbas – skaitmeninės reklamos kūrimas ir pateikimas anglų kalba. Rūta pasirinko keturis išskirtinius Suvalkijos regiono lankytinus objektus bei kūrybiškai ir originaliai juos pristatė.
Dalyvavimas konkurse – galimybė lavinti anglų kalbos ir IT įgūdžius, ugdyti kūrybiškumą ir vizualinę kalbą, įsitraukti į skaitmeninių technologijų panaudojimą, atskleisti savo požiūrį į rečiau lankytinas vietas ar objektus Lietuvoje, būti pilietiškai atsakingam už pateiktą turinį bei suvokti viešą erdvę.
Anglų kalbos mokytoja
Inga Jurčikonytė-Kaminskienė
Informacinių technologijų mokytojas

Justinas Deveikis

Sveikiname!

Kovo mėnesį vyko tarptautinis konkursas"Laisvės kelias"Konkurse dalyvavo 400 dalyvių iš visų Lietuvos regionų,taip pat Lenkijos ,Prancūzijos ,Norvegijos,Australijos.Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinė.       VIKTORIJA GIRDAUSKAITĖ TARPTAUTINIAME KONKURSE LAIMĖJO III -ą VIETĄ!!!! Sveikiname laureatę ir jos mokytoją Almą Čeplinskienę!!!!

image 6483441

Sveikiname!

Sveikiname gimnazijos mokinius:  Rūtą Marazaitę (IIIG), Tomą Blažiulionį ( IIIG),  Austėją Naujokaitę (IVA), Dovydą Jablonskį (IVC), Indrę Petruškevičiūtę (IIIS), sėkmingai išbandžiusius savo jėgas esė vertimo konkurse, kurį organizavo „Valstybės institucijų kalbų centras“.
Gimnazijos mokiniai, atiliepdami į Europos tarybos iniciatyvą - šviesti visuomenę Europos daugiakalbystės klausimais, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę ir skatinti visus mokytis kalbų mokyklose, universitetuose ir vėliau, juos baigus, kūrė esė apie tai, kaip įvairių kalbų mokėjimas ir kultūrų pažinimas praturtina gyvenimą, suteikia naujų galimybių.  Kadangi kalbos suvienija pasaulį, rašydami esė, versdami į anglų kalbą, konkurso dalyviai tapo šios vienybės dalimi.
Anglų kalbos mokytoja Inga Jurčikonytė-Kaminskienė
esė foto

Sveikiname!

Sveikiname respublikinio kūrybinio konkurso "Trijų Dieviškųjų dorybių simboliai"  I-osios vietos  nugalėtoją IIIS klasės mokinę Viktoriją Girdauskaitę ir jos mokytoją Almą Čeplinskienę  :) Linkime įkvėpimo,džiaugsmingų emocijų ir didelės sėkmės!

image 50433281 3

 

 

Iššūkis priimtas!

foto 1foto 2
 
Aštuoni gimnazijos mokiniai:  (Andrėja Koreniukaitė (IB klasė), Denisas Kaminskas  (IB klasė), Evita Juodviršytė (IB klasė), Karilė Uzdilaitė (IB klasė), Titas Raižys (IB klasė), Jovita Bielevičiūtė (IIA klasė), Katrina Labanauskaitė (IIA klasė), Skaitė Kazinevičūtė (IIA klasė), priėmė iššūkį ir dalyvavo internetiniame žinių konkurse „Teeneagle Online.“  Konkursas "Teeneagle Online" - tai pirmasis žingsnis įdomioje kelionėje, kuria siekiama įkvėpti jaunų žmonių intelektinį smalsumą visame pasaulyje! Konkurse dalyvavo mokiniai iš daugiau nei 50 šalių. Perskaitę rekomenduojamą knygą bei peržiūrėję filmą, konkurso dalyviai internetiniame tinklalapyje atliko testą. Džiugu, jog mokiniai ne tik susidomėjo pačiu konkursu bei motyvuotai jam ruošėsi ir atsakingai dalyvavo, bet įsigilino ir į konkurso misiją, kuri skatinto globaliai įveikti anglų kalbos iššūkius, puoselėjo pasaulio piliečio tapatumo bei integracijos jausmus, universalų mąstymą, kūrė draugiškus tarptautinius santykius. Ir besiruošdami konkursui, ir jame dalyvaudami visi suvokė, jog jie ir yra ta karta, kuri gali kurti saugesnį ir taikesnį pasaulį.
Anglų kalbos mokytoja Inga Jurčikonytė – Kaminskienė

Globaliame pasaulyje prabilome savo balsu

image1
Mūsų gimnazijos mokiniai – Titas Raižys (IB klasė), Andrėja Koreniukaitė (IB klasė) ir Rūta Marazaitė (IIIG klasė) vasario mėn. 8 d. dalyvavo Lietuvos respublikos bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 (gimnazijų I–IV) klasių mokinių tarptautinėje konferencijoje – edukacinėje pamokoje GLOBALIAME PASAULYJE KALBĖTI SAVO BALSU. Pristatydami savo pranešimus anglų kalba, mokiniai analizavo, aktualizavo, aptarė įvairių laikotarpių literatūrą, inovatyviai pažvelgė į lietuvio tautinio identiteto virsmą globaliame pasaulyje, ugdė viešojo kalbėjimo gebėjimus, tobulino komunikacines ir kultūrines kompetencijas, reiškė savo nuomonę taisyklinga ir stilinga kalba. Be abejo, svarbiausia yra įgyta patirtis ir galimybė kalbėti globaliai anglų kalba bei būti išgirstam.
Anglų kalbos mokytoja Inga Jurčikonytė – Kaminskienė