EUROPOS KALBŲ DIENA GIMNAZIJOJE

Rugsėjo 23 dieną gimnazijoje tradiciškai paminėjome Europos kalbų dieną.
Kaip ir kasmet gimnazijos erdvės buvo papuoštos žymių žmonių citatomis originalo, t.y. lietuvių, anglų, prancūzų, vokiečių ir rusų, kalbomis. Jose akcentuojama visų Europos kalbų vertė - toks yra ir šių metų Europos kalbų dienos moto.
Per ilgąsias pertraukas visi norintys gimnazijos pirmo ir antro aukštų fojė galėjo atlikti įvairias užduotis: pamiklinti liežuvį skaitydami greitakalbes lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų ir rusų kalbomis; žemėlapyje ieškojo ES nepriklausančių šalių; remdamiesi Europos kalbomis bandė atpažinti euro monetų šalis; žaidė žaidimą ,,Ribota rusų kalbos abėcėlė”. Šiose veiklose kartu su gimnazistais aktyviai dalyvavo ir direktorė Audronė Vaičiulienė bei direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Juknelienė.
Po penktos pamokos mokytojų kambary susirinkę mokytojai skaitė greitakalbes tomis kalbomis, kurių mokykloje nė nebuvo mokęsi - dauguma išsitraukė būtent tokias užduotis. Visi skaitė puikiai, tad nusipelnė pamaloninti gomurį keksiukais, kurie buvo kepti pagal anglų, prancūzų, lietuvių ir vokiečių tautų receptus.
Taip pat Europos kalbų dienos proga rugsėjo 20 – 22 dienomis gimnazijoje buvo organizuotas EKD marškinėlių dizaino konkursas. Konkursui savo darbus pateikė septyni autoriai. Visi gimnazistai (ir ne tik jie) galėjo balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį. Daugiausiai balsų surinko IIC klasės mokinių Klaudijos Paužaitės ir Dijos Brazaitytės darbas. Nugalėtojos bei visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti mielomis dovanėlėmis.
Tikimės, kad Europos kalbų dienos veiklos praturtino mūsų žinias ir sužadino norą mokytis kitų kalbų.
Dėkojame visiems, palaikiusiems ir padėjusiems  įgyvendinti mūsų idėjas bei teikusiems savas.
                                                                   Renginio organizatorės vokiečių kalbos mokytoja Nijolė Grinytė ir rusų kalbos mokytoja Linutė Kriščiūnienė