Išbandyk SAVANORYSTĘ Sūduvos gimnazijoje!

Savanorystė

Detalesnę informaciją apie veiklas gimnazijoje jums suteiks mokytojos: Inga Jurčikonytė-Kaminskienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir Jūratė Vosylienė, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

JAUNIMO SAVANORIŠKA TARNYBA. KĄ TURIU ŽINOTI?
Skelbiame registraciją į Jaunimo savanoriškos tarnybos programos 2023 m. I pusmečio vietas
Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.
Registracija atidaryta visose Lietuvos savivaldybėse nuo š.m. lapkričio 14 d. iki š.m. gruodžio 14 d. 20.00 val. Primename, jog programos vietų skaičius ribotas. Vietos skiriamos pagal registracijos datą ir laiką.
Registracijos anketą rasite ČIA.
R e k o m e n d u o j a m e registracijos anketą pildyti naudojant Internet Explorer, Google Chrome, Firefox naršykles, naudojant Safari interneto naršyklę galite susidurti su techniniais nesklandumais.
Kilus klausimams kreiptis į JST programos vadovę Sandrą Gaučiūtę,
Tel. numeris: +370 633 21906
Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) –  intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.
JST programa - galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.
Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą- dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.
*Savanoriška veikla turi būti vykdoma ne mažiau kaip 2 val. per savaitę ir ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį, tačiau ne mažiau kaip 110 val. ir ne daugiau kaip 130 val. per 3 mėnesius nuo Sutartyje nurodytos savanoriškos veiklos pradžios datos ir ne mažiau kaip 240 val. per 6 mėnesius. Ji turi būti vykdoma Sutartyje nustatytu terminu pagal savanorio, Priimančios organizacijos ir SVO organizacijos suderintą jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafiką (Aprašo 1 priedas). Pagal jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafiką savanoris gali be pateisinamos priežasties nevykdyti veiklos vieną kartą (ne daugiau kaip 1 savaitę) per visą Sutartyje nustatytą savanorio jaunimo savanoriškos tarnybos atlikimo terminą. Savanoriška veikla gali būti vykdoma nuotoliniu būdu, tačiau ne daugiau kaip 8 val. per mėnesį, tai turi būti nurodyta jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafike.
KĄ DARYTI JEI NORIU TAPTI JST PROGRAMOS DALYVIU?
2 kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą, kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Taip pat yra skelbiamos 3-4 papildomos registracijos į laisvas JST programos vietas konkrečiose savivaldybėse bei papildomos registracijos į savivaldybių papildomai finansuojamas JST įgyvendinimo vietas.
Užsiregistravusių jaunuolių kontaktai perduodami apskritį kuruojančios SVO organizacijos mentoriams, į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos datą ir laiką. Savivaldybėse programos vietų skaičius ribotas, todėl užsiregistravusieji, tačiau nepatekusieji į programą savanoriai bus pakviesti atlikti tarnybą atsiradus galimybei.
JST yra programa turinti savitą struktūrą ir neatsiejamus komponentus - tai ne tik intensyvi tarnyba, tačiau ir reguliarūs susitikimai kuratoriumi (priimanti organizacija (PO)) ir su mentoriumi ( savanorišką veiklą organizuojanti organizacija (SVO organizacija)), darbas bendrųjų kompetencijų lavinimo temomis, todėl savanoriška veikla, kuri vyko ne programos rėmuose, nesuteikia 0,25 stojamojo balo. Tik savanoriai, pasirašę trišalę sutartį su PO ir SVO organizacija ir kurių tarnybos valandų grafikai pateikiami Jaunimo reikalų departamentui bei vyksta nuolatinis darbas su PO kuratoriumi, SVO mentoriumi(e), įgija JST baigimo  pažymėjimą.
Norite sužinoti daugiau apie pagrindinius programos reikalavimus?