Tarptautinė anglų kalbos humaniškumo pamoka gimnazijoje

Spalio 4 dieną Sūduvos gimnazijos IB klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Inga Jurčikonytė-Kaminskiene, dalyvaudami tarptautinės „Laimingų pėdelių“ labdaros organizacijos inicijuotame projekte „Benamiai gyvūnai“, paminėjo tarptautinę gyvūnų apsaugos dieną. Projekto tikslas – humaniškas elgesys su benamiais gyvūnais ir jų apsauga.
Nepaisant pasaulyje tvyrančios Rusijos keliamos grėsmės, paskatinti Ukrainos tarptautinės „Laimingų pėdelių“ labdaros organizacijos gvildenome temas, susijusias su benamių gyvūnų apsauga, pagalba jiems. Šios temos aktualios ne tik Lietuvoje, bet ir kiekviename pasaulio kampelyje, tad benamių gyvūnų problemų nagrinėjimas bei jų aktualizavimas yra mūsų pilietiškumo bei humaniškumo pareiga.  IB klasėje vyko pamoka, kurioje aktyviai gvildenome šias temas. Džiugu buvo stebėti mokinių motyvaciją ir susidomėjimą analizuojant neatsakingą ir egoistišką žmonių elgesį, aiškinantis priežastis, kurių pasekmė – neatsakingas atsikratymas nereikalingu gyvūnėliu. Mokiniai akcentavo humanistinius metodus, kuriais kiekvienas iš mūsų galime padėti benamiams gyvūnams, prisiminė egzistuojančius benamių gyvūnų apsaugos teisinius aktus. Pirmokai empatiškai dalijosi savo patirtimi, atsakingai ruošė bei pristatė klasės bendruomenei prezentacijas, plakatus įvairiais gyvūnų įsigijimo, laikymo, priežiūros, ligų prevencijos, pagalbos benamiams gyvūnams klausimais. Būtent dabar, Ukrainai išgyvenant sudėtingą išlikimo, o pasauliui - įtampos kupiną laikotarpį, atsigręžiame į keturkojus žmogaus draugus, kurie besąlygiškai myli, ramina, kelia teigiamas emocijas.
Tarptautinės anglų kalbos humaniškumo pamokos organizavimas  - tai atsakas į Ukrainos mokytojų prašymą, minint Pasaulinę gyvūnų globos dieną, kurti mokiniams pozityvią psichoemocinę mokymosi aplinką.
Pasiryžimas antrąjį kartą dalyvauti tarptautinės „Laimingų pėdelių“ labdaros organizacijos projekte  - tai siekis transliuoti gimnazijos bendruomenės nariams bei visai visuomenei humanišką ir atsakingą elgesį su gyvūnais.
Anglų kalbos mokytoja
Inga Jurčikonytė-Kaminskienė