Marijampolės regioninė expo - Sūduvos gimnazija turi kuo didžiuotis!

Balandžio 21 dieną  vyko Marijampolės savivaldybės ir Mantingos labdaros fondo organizuotas didžiausias jaunimo verslumą skatinimo renginys Marijampolės regione – Marijampolės regiono mokomųjų mokinių bendrovių EXPO 2023. Sūduvos gimnazija kartu su Marijampolės regiono jaunųjų verslininkų klubu ir Rotary klubu buvo šio renginio partneriai.
Nuo pat ryto Maxima LT (V. Kudirkos g. 3, Marijampolė) antrame aukšte šurmuliavo 43 jaunosios mokomosios bendrovės, tarp jų ir 8 mokomosios bendrovės iš Sūduvos gimnazijos. Vertinimo komisija, kurią sudarė verslo ir švietimo įstaigų atstovai, apžiūrėjo jaunųjų bendrovių stendus bei juos įvertino, o 14 val. dalyviai buvo apdovanoti.
Verslų įsteigtos16  nominacijų buvo pačios įvairiausios: tautiškiausia MMB, socialiai atsakingiausia MMB, originaliausia verslo idėja, geriausias komandinis darbas, inovatyviausia verslo idėja, geriausia reklama, geriausia gamybinė MMB, profesionaliausias stendas, technologiškai pažangiausia verslo idėja, finansiškai raštingiausia MMB, perspektyviausia verslo idėja, pramonės gamybai greičiausiai pritaikomas sprendimas, tvariausia verslo idėja, Alumni lyderystės apdovanojimas, startuoliškiausia MMB, geriausias marketingo sprendimas.
Balandžio 21 diena buvo ypatinga IIG klasės mokiniams ir jų mokytojai Rasai Tumosienei!
Mokomoji bendrovė CARD+ laimėjo  Inovatyviausios verslo idėjos nominaciją. Sveikiname mokinius Edį Krupinską, Airidą Bučinską, Povilą Eidukonį ir Enriką Šimanskaitą.
 44KISSES laimėjo Pramonės gamybai sparčiausiai pritaikomo sprendimo nominaciją.  Sveikiname mokinius Austėją Juškevičiūtę, Brigitą Brokaitę, Eveliną Šteinytę ir Mildą Švirinaitę.
Pirmoji vieta ir kelialapis į Lietuvos Junior Achievement „Nacionalinę mokomųjų mokinių bendrovių eXpo 2023“ atiteko „Mellow Toy“ (Marijampolės Sūduvos  gimnazijos moksleivių bendrovei)
Nors renginyje dalyvavo ne visi komandos nariai (Ąžuolas Anuškevičius, Ugnė Makaveckaitė ir Gabrielė Brusokaitė  buvo išvykę su Erasmus projektu į Slovėniją), tai nesutrukdė atstovams laimėti. Šauniai pasirodė Nojus Bartaškevičius ir Gabrielius Vidra. Sėkmės jiems, ruošiantis nacionalinei mokomųjų bendrovių eXpo, kuri vyks 2023-05-12, Vilniuje.
Visas renginyje dalyvavusias  mokomąsias bendroves paruošė ekonomikos ir verslumo mokytoja Rasa Tumosienė.