Išvyka Dzūkijos šviesuolių takais

Gegužės 19 d. Sūduvos gimnazijos mokiniai, Raštingiausio moksleivio konkurso ir įvairių kitų olimpiadų ir konkursų nugalėtojai, lydimi mokytojų Virginijos Zabilevičienės ir Virginijos Gurevičienės, vyko į Dzūkiją.
Pirmoji stotelė buvo Subartonyse, rašytojo Vinco Krėvės tėviškėje. Čia susitikome su projekto „Raštingiausias moksleivis“ partneriais iš Lentvario M. Šimelionio gimnazijos. Labai linksma ir šneki gidė organizavo patarlių konkursą, papasakojo įdomių faktų apie V. Krėvę, taip pat apžiūrėjome  namą, kuriame augo gyveno V. Krėvė. Apsilankymas šiame muziejuje labai patiko, nes  buvo įdomu klausyti apie  V. Krėvę, ypatingą asmenybę. Tuo kelionė Subartonyse nesibaigė. Aplankėme V. Krėvės kapą ir uždegėme žvakutę.
Toliau vykome į Merkinę, ten aplankėme piliakalnį, nuo kurio atsivėrė nuostabus vaizdas, Merkio ir Nemuno santaka. Vykome į Liškiavą, kur išvydome neįtikėtino grožio bažnyčią. Švč. Trejybės bažnyčioje sužinojome istoriją, kaip ji atsirado, pamatėme barokinio stiliaus elementus, gėrėjomės puošnumu. Taip pat turėjome galimybę nueiti į rūsį, kuriame buvo palaidoti dominikonų vienuoliai. Šventoriuje matėme Šv. Agotos statulą, kuri buvo atsukta į bažnyčią tam, kad saugotų nuo visų blogybių. Tai yra vienintelė bažnyčia, kuri iš viršaus atrodo kaip pliusas. Liškiavos vienuolyno kieme dalyvavome smagioje viktorinoje kartu su lentvariškiais.
    Paskutinė stotelė buvo Druskininkai, ten aplankėme M. K. Čiurlionio namus, pamatėme jo buitį, darbo kambarį, virtuvėlę, taip pat išgirdome įdomių faktų apie Čiurlionių šeimą, jų tradicijas.
Labai džiaugiamės, kad turėjome tokią progą daug ką pamatyti ir sužinoti.
Deimantė Bankauskaitė, Evelina Kardokaitė, III S klasės mokinės