Antikos įvaizdžiai šiuolaikinėje kultūroje

Ar žinote, ką reiškia alfa ir omega arba ko tikėtis gavus danajų dovanų? Galbūt ima paniška baimė girdint tokius žodžius? Tie, kas buvo gruodžio 14 dieną lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos bei dailės integruotoje pamokoje 10a klasei, galėtų patvirtinti, jog panašių posakių būta kaip iš gausybės rago.  Mokiniai lietuviškai ir angliškai pristatė antikos pasaulį - pasakojo ne tik apie antikos dievus, bet ir komentavo savo pačių kurtus POP dailės piešinius, vaizduojančius mitinio pasaulio herojus. Antikos kultūros įvaizdžius dešimtokai atpažino šiuolaikinėje kultūroje -  bandė įminti reikšmes tų, kurie užkoduoti  literatūroje ir dailės kūriniuose, įpynė savo kuriamuose tekstuose. Titano ar  Sizifo darbą atliko? Prometėjiškos ugnies įkvėpti, nebūdami narcizais, nepatyrę  Tantalo kančių (juk neatidėliojo mokymosi iki graikiškų kalendų), Ariadnės siūlo galo nepametę išpainiojo ir Gordijaus mazgą, įminė ir Sfinkso mįslę. Mokytojos K. Rudzevičienė, I. Jurčikonytė – Kaminskienė bei L. Žaliauskienė neturėjo progos giedoti ditirambų, nes nuoširdžiai džiaugėsi mokiniais, kurie pasibalnoję Pegasą įveikė užduotis ir, žinoma, neužmigs ant laurų, o toliau tyrinės  terra incognita pamokose.