Projekto veiklos Slovėnijoje

erasmusBalandžio 17 – 21 dienomis Marijampolės Sūduvos gimnazijos komanda (8 mokiniai ir 4 lydinčios mokytojos) dalyvavome Erasmus + akreditacijos projekto mokinių grupiniame mobilume Kranj miestelyje, Slovėnijoje. Kelionė į Slovėniją buvo labai ilga ir varginanti, truko dvi dienas, tačiau vykti tikrai buvo verta. Priimančioji mokykla, Kranj gimnazija, paruošė nuostabią programą, kurios metu turėjome galimybę susipažinti su Slovėnijos švietimo sistema, šalies kultūra, su pačios gimnazijos papročiais, tradicijomis, gilinti žinias apie STEAM veiklas.
Per dvi pirmąsias dienas aptarėme planuojamas veiklas bei intensyviai dirbome mus labai šiltai priėmusioje gimnazijoje. Pamokos mokykloje prasideda  anksti, 7.10 val. ryto.  Pirmą dieną visa grupė dalyvavo chemijos, matematikos, fizikos, anglų kalbos ir TOK pamokose.  Užsiėmimus ne tik stebėjome, bet ir aktyviai įsitraukėme į veiklas. Moksleiviai kartu su Slovėnijos gimnazistais atliko chemijos ir biologijos laboratorinius darbus. Jiems puikiai sekėsi anglų kalbos pamokose. Lankėmės tiek tarptautinio bakalaureato, tiek įprastose pamokose.  Po užsiėmimų gimnazistai mus supažindino su kalnų apsuptyje esančiu Kranj miesteliu.
Kitą dieną pradėjome pristatydami Lietuvą, mūsų papročius, tradicijas, virtuvę, lankytinas vietas. Taip pat pristatėme savo miestą ir, žinoma, Sūduvos gimnaziją. Slovėnams visai neblogai sekėsi sušokti lietuvių liaudies šokį „Kiaulė grikiuos“ . Taip pat atlikome chemijos ir biologijos laboratorinius darbus bei kalbų dirbtuvėse gilinome anglų kalbos žinias ir susipažinome su slovėnų kalbos pradmenimis. Turėjome dar vieną įdomią bei darbingą dieną Kranj gimnazijoje.
Po dviejų intensyvių dienų, praleistų Kranj gimnazijoje, trečiadienis ir ketvirtadienis buvo skirtas kultūrinei, pažintinei, socialinei bei mokslinei veiklai. Aplankėme Zelenci nacionalinį parką, Planica slėnį, Bledo miestelį ir ežerą, Nacionalinį chemijos ir Josefo Stefano institutus, kuriuose susipažinome su naujausiais ten vykdomais moksliniais darbais.  Aplankėme Liublianos senamiestį ir paragavome jų tradicinio pyrago poticos( tešlos vyniotinio su graikiniais riešutais).
Paskutinį ankstyvą rytą pradėjome aptardami veiklas, dalydamiesi įgytomis žiniomis, patirtimis. Net neabejojame, kad Slovėnijoje susiradome ne tik partnerius bendroms veikloms ateityje, bet ir draugus, su kuriais tikimės susitiksime dar ne kartą. Be galo džiaugiamės šiltais užmegztais ryšiais ir su nekantrumu laukiame slovėnų atvykstant į Lietuvą.
Gintarė Baltrūnienė, anglų kalbos mokytoja
Aušra Širvaitienė, matematikos mokytoja
Aušrelė Taputienė, biologijos mokytoja
Rita Kazlauskienė, biologijos mokytoja