Viešojo kalbėjimo anglų kalba patirtis

2024 m. kovo 15 d. turėjau unikalią galimybę dalyvauti viešojo kalbėjimo anglų kalba konkurse Klaipėdos LCC tarptautiniame universitete. Tema, kuria turėjau kalbėti, buvo “There is nothing either good or bad, but thinking makes it so.” Kadangi tai buvo viešas kalbėjimas, kalbėjau be išankstinio pasiruošimo. Manau, kad būtent tai ir buvo įdomu, nes laikiausi savo kalbėjimo filosofijos: „Jeigu neturi ką pasakyti čia ir dabar, ne ką daugiau pasakysi ir iškalęs dvidešimt puslapių.”
Atrankos metu patekau į finalą, kuriame išdėsčiau savo mintis pasirinkta tema “Teachings of Marcus Aurelius, Lucius Annaeus Seneca and the Stoic ideal.”
Smagiai bendravau su konkurso dalyviais, bendraminčiais, kurių dauguma buvo iš Lietuvos licėjų. Žavėjausi savo konkurentų gražia, taisyklinga anglų kalba, įdomiomis mintimis bei idėjomis ir draugiška konkurencija, nuoširdžiu auditorijos ir komisijos dėmesiu.
Šis konkursas man buvo maloni patirtis ir mano asmeninės filosofijos išbandymas. Džiaugsiuosi ateityje turėdamas galimybę dalyvauti panašiuose konkursuose – įdomu naudotis ir testuoti savąją metodiką. Nuoširdžiai noriu padėkoti savo anglų kalbos mokytojai Ingai Jurčikonytei-Kaminskienei už rekomendaciją dalyvauti konkurse bei motyvaciją.
IVG klasės mokinys Tomas Blažiulionis