Egzaminu naujoves

Alternative flash content

Requirements

Marijampolės Sūduvos gimnazija skaičiuoja 40-ties metų nueitą kelią. Per šiuos metus daug nuveikta, užauginta, subrandinta, išleista į gyvenimą... Ne veltui sakoma, kad žmogus - tai knyga, kurioje mokykla sudėlioja turinį. Kokį ugdymo, asmenybės brandos turinį dėlioja Sūduvos gimnazija vaikui?

Jau miesto bendruomenei gerai žinoma, kad Sūduvos gimnazija – tai sėkmės mokykla kiekvienam vaikui. Tai gimnazija, besiorientuojanti  ne į standartinę kokybę visiems mokiniams, o matanti kiekvieną vaiką individualiai bei suteikianti galimybę mokiniui rinktis savo kelią. Tai gimnazija, kurioje suderintas akademinis ir praktinis ugdymas. Tad kuo patraukli Sūduvos gimnazija vaikui? Šioje ugdymo įstaigoje veiklos kryptys ir prioritetai orientuoti į mokinį: vertybė – vaikas, jo asmenybė, saugumas, poreikiai; mokymosi infrastruktūros inovatyvumas bei patrauklumas; brandi, atsakinga, nebijanti pokyčių mokytojų komanda; šiuolaikinės pamokos vadyba (darbas su įvairių gebėjimų mokiniais); individuali mokinio pažanga ir pasiekimai, kaip ugdymo kokybės rodiklis; vertinimo ir įsivertinimo kultūra bei prasmingos tradicijos ir renginiai – saviraiškos galimybė, leidžianti atsiskleisti kiekvieno vaiko asmenybei.

TRUMPA ISTORIJA

• 1975 09 01 mokyklos darbo pradžia. Direktorius J.Šalčius. Mokėsi 1112 mokinių, dirbo 51 mokytojas.
    1978 06 24 į gyvenimą išleista pirmoji abiturientų laida – 88 mokiniai. 17 įstojo į aukštąsias mokyklas, 25 – į spec. vidurines, 11 mokėsi profesinėse mokyklose. 18 pradėjo dirbti.
  • 1979 metai. Už aukštus mokymosi rezultatus, sportinę veiklą, esterinį auklėjimą mokyklai suteiktas Juozo Žiugždos vardas. Mokyklą lanko delegacijos iš Respublikos ir užsienio. Gražiai įrengti kabinetai.
  • 1989 09 01 mokyklai pradeda vadovauti Alvydas Zdanys. Siekiama ugdyti humanitariškumą, neatsiejant jo nuo techninio mokinių lavinimo, kompiuterinių programų kūrimo. Formuojamos informatikos, anglų ir vokiečių kalbų sustiprinto mokymo klasės. Sistemingai dirbama ugdant sąmoningus demokratinės valstybės piliečius. Minimos valstybinės šventės, organizuojami susitikimai su žymiais žmonėmis, profesionalių kolektyvų koncertai.
  • 1990 metai. Mokinių ir mokytojų bendruomenė atsisako J.Žiugždos vardo.
  • 1998 11 08 Mokyklos šventimo iškilmės. Tą pačią dieną atidaromas mokyklos muziejus. Jo įkūrėja – vyr. mokytoja G.Razvanavičienė.
  • 2000 metai. Mokyklą baigė 101 abiturientas, 71 įstojo į aukštąsias mokyklas.
  • 2000 09 01 Mokykloje mokosi 1736 moksleiviai, dirba 101 mokytojas. Iš jų – 1 ekspertas, 27 mokytojai metodininkai, 52 vyresnieji mokytojai.
  • Per 25-erius metus mokykla išleido 1545 abiturientus, iš jų – 10 aukso ir 32 – sidabro medalininkus.
  • Nuo 1994 metų atestatai su aukso ir sidabro medaliais pakeičiami atestatais su pagyrimu. Per 6 metus jų įteikta 17-ai abiturientų.
  • Nuo 2007 09 01 Mokyklai suteiktas Sūduvos vidurinės mokyklos vardas.
  • Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu 2009 m. birželio 29 d. sprendimu Nr. 1-884 nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. mokykla pavadinta Marijampolės Sūduvos gimnazija.

Vadovaudamasi Marijampolės savivaldybės tarybos 2007 m. balandžio 6 d. sprendimu Nr.1042 „Dėl Sūduvos vidurinės mokyklos vidaus struktūros pertvarkymo“ ir 2010 m.  kovo 29 d. sprendimu  Nr. 1-1187 “ Dėl Marijampolės Sūduvos gimnazijos vidaus struktūros pertvarkymo ir nuostatų patvirtinimo”, gimnazija nuo 2010 metų rugsėjo 1d. nekomplektuoja 5-tų, 6-tų, 7-tų ir 8 klasių.

Rimantas Juknevičius

Rimantas Juknevičius gimė 1966 metų rugpjūčio 9 dieną Marijampolėje. Mokėsi 6 - ojoje vidurinėje mokykloje, kurią baigė 1984 m. Atitarnavęs armijoje, įstojo į Kauno technologijos universitetą. 1991 m. sausio 13 dieną Rimantas dalyvavo ginant Vilniaus televizijos bokštą. Pakirstas klastingos priešo kulkos, sunkiai sužalotas mirė Vilniaus ligoninėje. Jam buvo vos 24 - eri.

Rimantas Juknevičius po mirties apdovanotas I - ojo laipsnio Vyčio kryžiaus ordinu. 2000 m. už paaukotą gyvenimą vardan Lietuvos laisvės R. Juknevičiui suteiktas Marijampolės garbės piliečio vardas.

R. Juknevičiaus vardu pavadinta gatvė, kurioje yra Sūduvos vidurinė mokykla. Rimantas Juknevičius buvo Sūduvos vidurinės mokyklos mokinys: tose pačiose klasėse dalyvavo pamokose, vaikščiojo tais pačiais mokyklos koridoriais... Pasak draugų, jis buvo pareigingas, visada stengėsi gerai ir laiku atlikti jam pavestas užduotis, aktyviai dalyvavo mokyklos ir užklasinėje veikloje.

Jauna širdis nustojo plakti, liko nebaigti darbai, neišsipildžiusios svajonės.

Pagalba mokiniui

Alternative flash content

Requirements

© 2016 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.